Wiadomości Radom

Informacje lokalne z Radomia i okolic

Artykuły PartnerskiePraca Radom i okolice

Na jakie stanowiska pracodawcy szukają pracowników w Radomiu?

Na jakie stanowiska pracodawcy szukają pracowników w Radomiu?

Radomska stopa bezrobocia, z całą pewnością nie napawa optymizmem – w maju 2022 roku wynosiła aż 9,8%, co stanowi wynik ponad dwukrotnie wyższy od ogólnokrajowej średniej. Nie oznacza to jednak, że praca w Radomiu stała się nieosiągalna – trzeba jedynie zastanowić się nad tym, gdzie można szukać jej najefektywniej, a także we właściwy sposób ocenić swoje wymagania i potrzeby. Do tego celu niezbędnym będzie zrozumienie aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Gdzie najefektywniej można szukać zatrudnienia? Jakich pracowników w Radomiu poszukuje się najbardziej? Jakie wymagania postawią przed Tobą przedsiębiorcy i na jakie zarobki możesz liczyć? Na te i inne pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jak wygląda radomski rynek pracy?

Można by optymistycznie stwierdzić, że nie ma znaczenia, jaka najbardziej interesuje Cię praca – Radom koniec końców będzie w stanie zaoferować Ci posadę właściwą dla Twojego wykształcenia i doświadczenia, pytanie jednak na jak długie poszukiwania możesz sobie pozwolić. Z tego względu, zanim przejrzysz najnowsze oferty pracy, zwróć uwagę na wykaz zawodów deficytowych i nadwyżkowych – być może będzie ona dla Ciebie stanowić inspirację, gdy staniesz przed potrzebą przebranżowienia się, a być może uspokoi Twoje nerwy, jeśliby miało się okazać, że to właśnie Twój zawód jest jednym z najbardziej poszukiwanych.

Zgodnie z danymi lokalnego urzędu pracy, zdecydowanie największe deficyty odnotowuje się w zawodach wymagających wykształcenia wyższego – w branży edukacyjnej i medycznej. Są to nauczyciele przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu, a także lekarze, pielęgniarki i położne. Duże braki uwidaczniają się także w branży transportowej, co z uwagi na dynamiczny rozwój tego sektora, stanowi ogólnopolski fenomen. Pracę bez trudu znajdzie kierowca międzynarodowy (kierowca C+E), dostawca, czy kurier, a co za tym idzie również magazynier, mechanik samochodowy czy elektryk.

Nie do pominięcia jest branża budowlana, która podobnie jak transportowa, sygnalizuje brak rąk do pracy w niemal każdym, polskim mieście. O etat więc bez trudu może starać się betoniarz, zbrojarz, brukarz, cieśla czy dekarz, a także spawacz, szeregowy robotnik, czy inżynier budowlany. Ogłoszenia o pracę bardzo często wskazują też na sektor handlowy, gdzie przeważa kasjer-sprzedawca.

W przypadku zawodów nadwyżkowych, problemów w znalezieniu pracy mogą doświadczyć osoby poszukujące umowy w branży finansowej – Radom nie jest aktualnie przyjazny dla ekonomistów, księgowych, czy przedstawicieli handlowych, jak również pracowników administracyjnych i biurowych.

Najlepsze ogłoszenia o pracę w Radomiu

Przedsiębiorcy w Radomiu, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, w procesach rekrutacyjnych stawiają przede wszystkim na internet, doceniając szybkość całego procesu, jak i prostotę w kontaktach z kandydatem. Z kolei osoba poszukująca pracy, może liczyć na to, że w ciągu jednego tylko dnia, będzie mogła wysłać swoje CV w odpowiedzi na kilkadziesiąt rozmaitych anonsów, bezbłędnie trafiających w jej potrzeby i wymagania. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej – sprawdź najnowsze oferty pracy w Radomiu na GoWork i znajdź posadę jeszcze dziś!

Wśród ewentualnych alternatyw, z całą pewnością można wymienić osobiste udanie się do upatrzonego wcześniej zakładu pracy i złożenie w nim swojego CV. Z rzeczonego rozwiązania można skorzystać nawet w sytuacji, w której pracodawca nie prowadzi aktualnie naboru na nowych pracowników – nierzadko dzieje się tak, że bez względu na brak rekrutacji, i tak możesz otrzymać intratną ofertę na miejscu. Jeśli to się jednak nie wydarzy, wówczas możesz być pewien, że Twoje starania zostaną docenione przy najbliższym procesie.

Ostatnią z metod jest przejrzenie aktualnych ofert w lokalnym urzędzie pracy. Wbrew pozorom, na pracę mogą tam liczyć nie tylko osoby o niskich kwalifikacjach, poszukujące pracy fizycznej, ale również ci, którzy posiadają wykształcenie wyższe i marzy im się praca na właściwym dla ich edukacji stanowisku.

Radom – praca dla studentów i emerytów

Warto mieć na uwadze, że Radom oferuje swoim mieszkańcom także pracę dorywczą, często na bardzo atrakcyjnych warunkach. Z opcji tej korzystają przede wszystkimi uczniowie, studenci i emeryci, ale wśród zainteresowanych nie brakuje także tych osób, które zmuszone są pracę tymczasową potraktować jako przystanek na drodze do stabilnego zatrudnienia.

W większości przypadków, ogłoszenia o pracy tymczasowej, dotyczą prostych zawodów, takich, jak pracownik fast-food, ochroniarz, kasjer-sprzedawca, czy stróż nocny. Zdarzają się jednak także zajęcia wymagające sprawności fizycznej (np. pracownik produkcji) czy dodatkowych uprawnień (kurier miejski czy dostawca). Niemniej, przedsiębiorcy niemal nigdy nie wymagają od zatrudnianych doświadczenia na podobnych stanowiskach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ